11 ERA Schaeffera_THE ETERNAL CAROUSEL – 24.10.2019

BASEN ARTYSTYCZNY UL.KONOPNICKIEJ 6, godz. 20:00
Reżyseria: Maciej Sobociński

11. Edycja Ery Schaeffera połączona jest z obchodami 90-tych urodzin Bogusława Schaeffera, który odszedł 01.07.2019 roku.

Podtytuł wydarzenia: THE ETERNAL CAROUSEL -Przestrzeń bez Początku i Końca wypełnia się kolejnymi Ludzkimi Odsłonami Świata Bogusława Schaeffera. Powracają charakterystyczne Ludzkie Formy znane z zapisanych kartek dramatów Autora. Wyjątkowe, Niepowtarzalne, Osobne. Energetyczna Celebracja Życia – pulsująca Rzeczywistość – rozpięta pomiędzy Życiem i Śmiercią wciąga Widza w emocjonalną karuzelę od momentu Wejścia. Przecinające się bez końca ścieżki Postaci zamkniętych w sterylnej przestrzeni, wypełnionej muzyką od Początku do Końca – zaklętych w emocjonalnej Karuzeli Absurdu. Te same pytania zadawane w Kółko, te same Braki Odpowiedzi – te same wylęknione Spojrzenia przeglądające się w Spojrzeniach – w poszukiwaniu odpowiedzi o Sens. Wchodzą – wychodzą – wchodzą – wychodzą – uchwycone momenty nie do uchwycenia – umykające chwile – strzępy – sekundy. Niemiłosierny Czas. Świat Bez Wyjścia. Wszyscy Razem i Nie Razem chcą Marzyć – snuć swoje Wizje Świata.

Świat Bogusława Schaeffera chce Nieustannie Trwać i Być Wieczny – Śmiać się, Płakać i Śnić zatopiony w zaklętym kole Wiecznej Absurdalnej Fiesty!

Te same pytania zadawane w Kółko, te same Braki Odpowiedzi.

Jak nigdy dotąd Tego Wieczoru Każdy z Artystów przychodzi do tego Niezapisanego Świata ze swoją Osobistą Dedykacją – Zdarzeniem – Prawdą, którą wypowiada Swój Sens i zaskakująco konfrontuje z Innymi. W interpretacji muzycznej zostaną wykorzystane różnorodne środki ekspresji reprezentowane przez różne dziedziny sztuki. Między innymi muzykę i taniec.

ARTYŚCI:

Lidia Bogaczówna
Izabela Warykiewicz
Sean Palmer
Marcel Wiercichowski
Witold Jurewicz
Marcin Wyrostek z zespołem Corazone
Janusz Radek
Andy Ninvalle
Temina Cadi Sulumuna
Patryk Zakrocki
Andrzej Karałow & Maciej Piszek /pianiści/

SCENARIUSZ I REŻYSERIA

Maciej Sobociński

REALIZACJA I PRODUKCJA

Fundacja Przyjaciół Sztuk Aurea Porta

Zdjęcia z 11 Ery Schaeffera /autor zdjęć: Piętka Mieszko; www.akpa.pl/